Sznurowany bucik

12002

Nowy produkt

Nasza przeplatanka w kształcie bucika to niezwykła zabawka,która pomoże w nauce wiązania butów, rozwinie zdolność koncentracji i wesprze rozwój malej Motoryki. Poza tym to także prawdziwa frajda dla dzieci lubiących łamigłówki!

Więcej szczegółów

31,90 zł brutto

Opis

Wysokość 14,5 cm
Szerokość 11 cm
Długość 5 cm
Materiał certyfikowane drewno liściaste

Więcej informacji

Drewniana przeplatanka w kształcie bucika - wielki trening małej motoryki


 Pamiętacie naukę wiązania butów? Początki zawsze są trudne, dlatego warto zmienić je w dobrą zabawę. Można przecież potrenować węzły na drewnianym buciku zanim weźmiemy się za sznurowanie własnych trampek! Przeplatanka w kształcie bucika pomoże  w nauce wiązania kokardek ale także wesprze małą rączkę w nauce operowania ołówkiem czy kredką.

Dzieci lubią wyzwania i nawet roczne maluchy znajdują w sobie zapał by zmierzyć się z zasznurowaniem kolorowego bucika. Wymaga to nie tylko koordynacji ruchowej ale także wyobraźni i umiejętności logicznego myślenia. Jeśli zawiązanie bucika nie uda się za pierwszym razem - tym lepiej. Pokonywanie ograniczeń i opanowywanie nowych umiejętności to dla dzieci największa nagroda za czas poświęcony nad zagadką.

Czemu bucik to doskonała zabawka ?

 • wspiera rozwój zdolności manualnych
 • uczy koncentracji, precyzji i skupienia
 • dzieci uwielbiają zagadki i łamigłówki, zawiązanie buta tylko z pozoru jest takie proste!
 • wiązanie bucika to pole do popisu dla wyobraźni
 • dzięki kółeczkom może posłużyć do wielu różnych zabaw
 • jest niewielki, dobrze sprawdzi się jako zabawka umilająca czas  w podróży lub jako drobny upominek
 • bucik został wykonany ręcznie przez polską rodzinną firmę.
 • jest zabawką w 100% ekologiczną ( do jego wykonania i wykończenia wykorzystano materiały bezpieczne dla dzieci)
 • powstał z certyfikowanego drewna (  certyfikat  FSC® )
 • to zabawka wykonana tradycyjnymi technikami
 • odpowiada standardom UE (znak CE)
 • spełnia wymogi bezpieczeństwa zabawek (atest EN 71 na podstawie dyrektywy 2009/48/WE).

Sznurowany bucik - prezent dla chłopca i dziewczynki

Nie ma jednego sztywnego wzoru - każdy może dać upust swojej fantazji i przekonać się, co z niej wyniknie. Kolorowe sznurki można przewlec przez drewnianą konstrukcję wiele razy, za każdym razem ćwicząc nowy splot! Dodatkowo zabawka wyposażona jest w kółeczka - można bawić się nim na wiele sposobów.  Dzięki temu bucik to dobry prezent dla chłopców i dziewczynek już od 12. miesiąca.

 Przeplatanie dwóch sznurków przez dwa rodzaje  przeszkód  to doskonały trening dla małej rączki.  Rysowanie, malowanie, wycinanie a później pisanie czy szycie wymagają wieloletniej praktyki. Aby prawidłowo trzymać ołówek lub widelec należy wcześniej opanować umiejętność pewnego i swobodnego posługiwania się dłońmi. W tym przypadku to nie nauka przez zabawę! Przygotujmy rączki dzieci na późniejsze wyzwania.  Takiej sprawności manualnej i umiejętności przestrzennego myślenia nie nauczy żaden tablet.