Dlaczego warto kupować polskie zabawki ?

Od początku istnienia ekoleko.eu stawiamy tylko na polskich producentów. Odwiedzając nasz sklep masz więc gwarancję, że znajdziesz najwyższej jakości zabawki i akcesoria tylko polskiej produkcji.
Dlaczego jest to ważne?
Dokonując świadomych wyborów konsumenckich mamy realny wpływ na nasze otoczenie. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kupując Polskie towary przyczyniają się  do poprawy jakości życia w naszym kraju. Uwzględnianie tego podczas decyzji zakupowych znane jest jako patriotyzm gospodarczy lub ekonomiczny. Bez względu jednak na to jak nazwiemy takie działania bez wątpienia odbijają się one pozytywnie na naszym otoczeniu z co najmniej kilku powodów.

Pomagamy chronić środowisko naturalnepolskie-zabawki-ekologia.png

Kupując krajowe zabawki, przyczyniamy się do znacznego zmniejszenia ilości paliw kopalnianych niezbędnych do ich transportowania. W przypadku zabawek jest to często transport z Chin, a jak zauważył konsultant naukowy "The New Scientist", Fred Pearce Szesnaście największych kontenerowców świata wypuszcza do atmosfery tyle samo siarki, co wszystkie auta na Ziemi. Miejsce wytworzenia zabawek ma więc duże znaczenie dla środowiska naturalnego.

Wspieramy polskie firmypolskie-zabawki-rozwoj-polskich-firm.png


Coraz więcej polskich przedsiębiorstw z powodzeniem podbija zagraniczne rynki. Dzieje się tak między innymi dlatego, że przez ponad ćwierć wieku wolności gospodarczej udało się w naszym kraju zbudować innowacyjne przedsiębiorstwa, których towary i usługi nie ustępują niczym zagranicznym odpowiednikom. Czasy kiedy mieliśmy do wyboru wysoką jakość z zagranicy lub prawie tak samo dobre polskie odpowiedniki to już przeszłość. Dziś wybór polskiego producenta to najczęściej także wybór wysokiej jakości. Kupując polskie zabawki pomagamy budować polskie przedsiębiorstwa.Zwiększamy polski PKB

polskie-zabawki-wzrost-pkb.png
Produkt krajowy brutto jest powszechnie stosowaną miarą jakości życia w danym kraju. Odnosi się on do wszystkich towarów i usług wyprodukowanych (lub świadczonych) na terenie danego kraju. Decydując się na polskich producentów i usługodawców przyczyniamy się do zwiększenia polskiego PKB co przekłada się na możliwości ekonomiczne Polaków.

Pomagamy budować miejsca pracypolskie-zabawki-miejsca-pracy.png


Często słyszymy polityków i przedsiębiorców mówiących o miejscach pracy, które zbudowali. Jedni i drudzy przypisują sobie czyjeś zasługi- twoje zasługi. To konsumenci swoimi zakupami napędzają gospodarkę i tylko w przypadku zapotrzebowania na dany towar firmy są w stanie zatrudniać pracowników, biorących udział w jego wytworzeniu, czy dystrybucji. Dlatego niezwykle istotne jest aby brać pod uwagę pochodzenie zabawek pamiętając o tym, że im więcej Polskich firm było zaangażowanych w proces produkcji, dystrybucji, czy samej logistyki- tym więcej miejsc pracy na terenie naszego kraju.Redystrybucja dochodu

polskie-zabawki-redystrybucja.png
Wybór polskiego producenta, czy dystrybutora oddziałuje pozytywnie nie tylko na życie gospodarcze. Polskie przedsiębiorstwa odprowadzając podatki w naszym kraju pomagają w finansowaniu, publicznej służby zdrowia, darmowego powszechnego szkolnictwa, budowie dróg, czy finansowaniu administracji publicznej. Inaczej mówiąc pieniądze z podatków odprowadzanych przez polskie firmy pomagają w organizacji wszystkiego co sprawia, że życie w naszym kraju jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze.Zapobiegamy wyprowadzaniu środków finansowych za granicę


polskie-zabawki-wywoz_kapita%C5%82u.png Miejsce wyprodukowania towaru, czy świadczenia usługi ma duże znaczenie dla gospodarki. Warto jednak pamiętać, że wiele firm działa w oparciu o zagraniczny kapitał. Oczywiście działalność zagranicznych przedsiębiorstw w naszym kraju przynosi wiele korzyści. Firmy takie przynoszą często pożyteczne inwestycje, zatrudniają polskich pracowników, odprowadzają podatki w Polsce. Zdrowo pojęty patriotyzm gospodarczy jest więc daleki od ksenofobii i dostrzega korzyści z międzynarodowej wymiany gospodarczej. Niemniej jednak należy pamiętać, że polskie oddziały zagranicznych firm działają w celu wypracowywania zysku dla centrali funkcjonujących w kraju, z którego pochodzą. W praktyce oznacza to pieniądze wędrujące poza naszą granicę. Czemu więc mając do wyboru polską zabawkę nie przyłożyć się do zatrzymania kapitału w Polsce?